انجمن عکاسان ایران

National Iranian Photographers Society

کلاری، جبلی و صمدیان در جشنواره بین‌المللی عکس «نگاه به آینده»دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی «نگاه به آینده» اسامی هیات داوران را اعلام کرد. بر این اساس الیف باتماز از کشور ترکیه، سیف الله صمدیان، محمود کلاری، حمید جبلی و مهدی آشنا آثار این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دومین جشنواره بین‌المللی «نگاه به آینده» از پانزدهم آذر ماه ٩٨ آغاز شده است و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ١۵ دی ماه اعلام شده است.

در بخش‌هایی از فراخوان این جشنواره آمده است:

«آینده، همان آرزوهای محقق شده است، رویاهای جان گرفته، تصمیمات به سرانجام رسیده، و نگاه نسل جوان به آینده، چشم‌اندازی است برای آنان که در تکاپوی ساختن آینده‌اند.

جشنواره عکس نگاه به آینده، لحظاتی از آینده جهان است که در قاب تصویر عکاسان ثبت می شود تا با امید به زندگی در آینده روشن شود و روشن باقی بماند. مسابقه عکس نگاه به آینده بر آن است تا جوانان و عکاسان را به اندیشیدن پیرامون آینده جهان و منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، تشویق کند و منعکس‌کننده نگاه جوانان به تصمیم‌های مدیران آیندهنگر باشد.»

شرکت در این جشنواره برای تمام علاقه‌مندان آزاد و رایگان اعلام شده و نحوه داوری آثار به این صورت است که آثار ارسال شده پس از بررسی و تایید اولیه وارد مرحله انتخاب و سپس داوری می‌شوند.

هیات انتخاب و داوری طی جلسات داوری تعداد ۱۰۰ اثر برتر را برای نمایش در نمایشگاه عکس «نگاه به آینده» انتخاب می‌کنند. در مرحله نهایی، از میان عکس‌های انتخاب شده، نفرات برگزیده انتخاب و معرفی می‌شوند.

بنا به اعلام دبیرخانه جوایز این رویداد بدین شرح است: نفر اول: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۶۰ میلیون ریال. نفر دوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال. نفر سوم: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریال و جایزه بزرگ جشنواره: تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشترو شرکت در مسابقه می تواند به تارگاه جشنواره به نشانی: www.ba-festival.com مراجعه کنند.

خبرگزاری ایسنا

تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۱۰/۰۵