مسابقه عکاسی برای همدلی با سیل‌زدگان

مسابقه عکس «روایت گِل و دِل» با محوریت همدلی مردم و مسئولین در رویدادهای طبیعی و واقعه سیل برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، نخستین دوره مسابقه عکاسی «روایت گِل و دِل» در قالب قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان و با هدف به تصویر کشیدن مسئولیت اجتماعی و همدلی مردم و مسئولین در مواجهه با خسارت‌های سیلی که نوروز امسال دامن گیر برخی مناطق کشور شد، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مسابقه، از طریق سایت فرهنگسرای رسانه، عکس‌های خود را در هفت محور «سیل و امدادرسانی»، «نیروهای مسلح»، «سازمان‌های امدادرسانی»، «رسانه‌ها»، «احساسات و عواطف»، «مسئولیت اجتماعی کودک و خانواده» و «امید به زندگی» به ایمیل فرهنگسرای رسانه ارسال کنند.

دریافت آثار مسابقه عکس «روایت گِل و دل» از تاریخ ۲۳ اردیبهشت آغاز می‌شود و تا ۲۰ خرداد ماه ادامه دارد.

آثار ارسال‌شده به دبیرخانه این جشنواره، مستقر در فرهنگسرای رسانه، پس از بررسی و تأیید اولیه وارد مرحله داوری شده و فرآیند داوری آثار از ۲۰ خرداد لغایت ۲۵ خرداد ماه انجام خواهد شد.

در جلسات داوری، ۵۰ اثر برتر برای نمایش در نمایشگاه عکس «روایت گل و دل» انتخاب می‌شود و در مرحله نهایی داوری، از میان ۵۰ عکس برتر انتخاب شده، نفرات برگزیده معرفی می‌شوند.

آثار نفرات برگزیده با رضایت کتبی صاحبان آن در یک نمایشگاه به نمایش درآمده و درآمد حاصل از فروش آن صرف امور سیل‌زدگان خواهد شد.

مراسم اختتامیه مسابقه روایت «گِل و دل» همراه با معرفی آثار برتر در تاریخ ۵ تیر ماه برگزار خواهد شد.

دبیر این جشنواره علی محمد اسماعیلی رئیس فرهنگ سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی است. همچنین اعضای هیئت داوران آن شامل سید احسان باقری، حامد جعفرنژاد، مجتبی کوچکی، حیدر رضایی و سید شهاب الدین واجدی می‌شود.

این مسابقه در دو بخش آزاد و موبایلی برگزار خواهد شد. جایزه‌های این دو بخش به شرح زیر است:

جوایز بخش آزاد: (نفر اول: ۳۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)، (نفر دوم: ۲۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)، (نفر سوم: ۱۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)

جوایز بخش موبایلی: (نفر اول: ۱۵ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)، (نفر دوم: ۱۰ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)، (نفر سوم: ۵ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه)،

قوانین و شرایط شرکت در مسابقه نیز به این شرح است: مسابقه به صورت تک عکس برگزار می‌شود عبارت است از:

ویرایش عکس‌ها نباید جنبه استنادی عکس را مخدوش کند، هر عکاس می‌تواند با ۱۰ تک عکس در این مسابقه شرکت کند، عکس‌های ارسالی می‌توانند رنگی، مونوکروم یا سیاه و سفید باشند، عکس‌ها باید دارای عنوان باشد، عکس‌ها می‌بایست کپشن مکانی و زمانی داشته باشند، سایز عکس‌ها حداقل ۱۵۰۰ پیکسل و حداکثر ۲۰۰۰ پیکسل باشد، دی پی ای عکس‌ها باید ۳۰۰ پیکسل و حجم هر فریم عکس ارسالی ۲ تا ۳ مگابایت با پسوند JPG باشد، عکاسانی که عکس‌هایشان برای حضور در نمایشگاه انتخاب می‌شود موظف هستند ظرف مدت دو روز فایل اصلی عکس را از طریق ایمیل برای دبیرخانه ارسال کنند. در غیر اینصورت عکس مورد نظر از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد، اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، عناوین و توضیحات عکس‌های ارسالی در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، لذا مسؤولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است، شرکت کننده در جشنواره و صاحب فایل بزرگ و اصلی عکس، به‌عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است، استفاده از آثار راه یافته به بخش مسابقه برای تبلیغات، انتشارات، چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزارکننده مجاز است، کتاب جشنواره در صورت انتشار به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته است اهدا خواهد شد، آثار راه یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی حرفه‌ای بر روی دیوار خواهد رفت و در صورت امکان در دیگر شهرستان‌های کشور به نمایش گذاشته می‌شود، به کلیه عکاسانی که عکسشان پذیرفته شود، گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می‌گردد، رعایت نکردن قوانین و مقررات، منجر به حذف عکس‌ها از مرحله داوری می‌شود، تصمیم‌گیری در مورد موارد پیش بینی نشده بر عهده دبیرخانه است، ارسال عکس و شرکت در مسابقه به منزله پذیرش مقررات مسابقه است، شرکت در این مسابقه برای عموم عکاسان ایرانی آزاد و رایگان است، عکس‌های ارسالی باید به‌صورت زیر با حروف انگلیسی نام‌گذاری شوند، مشخصات کامل هر فرد در یک فایل پی دی اف یا وورد شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و کد ملی همراه با عکس‌ها ارسال شود و شرکت‌کنندگان باید آثار خود را حداکثر تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ خرداد ماه سال جاری از طریق نشانی resanehfarhangsara@gmail.com ایمیل کنند.

همچنین به هر عکس راه یافته به نمایشگاه، مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان حق امتیاز استفاده از عکس، پرداخت خواهد شد. به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان در دور نهایی انتخاب شود گواهی حضور در مسابقه اهدا خواهد شد.

آثار راه یافته به بخش پایانی مسابقه در قالب نمایشگاه حرفه‌ای در تهران و دیگر شهرستان‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد و عوائد فروش با رضایت کتبی صاحبان آثار در قالب همت عالی به سیل زندگان مناطق مختلف کشور اختصاص می‌یابد.

خبرگزاری ایسنا
واژه های کلیدی:  روایت. گل. دل. سیل.
تاریخ خبر: 1398/02/23