نمایشگاه گروهی عکس «روزمرگی» در اتریش

نمایشگاه عکس «روزمرگی» برگرفته از آثار هفت عکاس ایرانی است که در شهر گراتس کشور اتریش برگزار می‌شود. کیوریتوری این نمایشگاه را مریم محمدی بر عهده داشته و آثارش در کنار آثار سارا ساسانی، اعظم شادپور، سمانه غلام‌نژاد، نازلی عباسپور، مریم مجد و مهناز میناوند به نمایش گذاشته شده‌اند.

مریم محمدی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته عکاسی و مدیا از کشور اتریش است و طی ده سال فعالیت هنری و پژوهشی خود در این کشور، نمایشگاه‌های عکاسی و پروژه‌های هنری متعددی را در کارنامه خود دارد.

هنرمندان حاضر در این نمایشگاه در آثار خود، به زندگی روزمره و مسائل مرتبط با مفهوم روزمرگی پرداخته‌اند. مشخصه اصلی این نمایشگاه این است که علیرغم مشترک بودن موضوع محوری، این نمایشگاه، طیفی از عکس‌های مستند تا عکس‌های صحنه‌پردازی‌شده را شامل شده و جنبه‌های مختلف این مفهوم پیچیده‌ی دنیای امروز در این آثار به تصویر کشیده‌ شده‌اند. هنرمندان حاضر در این نمایشگاه با وجود اینکه همه در یک جغرافیا متولد شده، پرورش یافته و زندگی کرده‌اند، توانسته‌اند در آثار خود تفاسیر متفاوتی از «روزمرگی» را ارائه کنند.

در کنار نمایش آثار، رویدادها و کارگاه‌‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود که از این میان می‌توان به بحث و گفتگو در خصوص روزمرگی در شرق، واکاوی روزمرگی در غرب طی دوران مختلف و برگزاری تور نمایشگاه توسط کیوریتور برای دانشجویان رشته‌های مختلف اشاره کرد.

این نمایشگاه از ۲۲ اسفند ۹۷ تا ۵ اردیبهشت ۹۸ در انستیتوی علوم آسیایی آفرو(Afro) شهر گراتس اتریش برگزار می‌شود.

سایت عکاسی
واژه های کلیدی:  روزمرگی. عکاس.
تاریخ خبر: 1397/12/22