فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما اعلام شد

شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان‌پذیر است. نیکی کریمی دبیر این جشن است.

به گزارش ایلنا،  نیکی کریمی، دبیری چهارمین جشن انجمن عکاسان سینما را برعهده دارد.

در پی برگزاری چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما، فراخوان آن به شرح زیر اعلام شد:

۱ .شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان‌پذیر می‌باشد.

۲. آثار ارسالی می‌بایست از فیلم‌های تولید و اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۶ تا ۲۹اسفند ماه ۱۳۹۶گرفته شده باشد.

تبصره ۱ : عکس فیلم‌های گروه هنر و تجریه‌ای که اکران شده باشند مورد قبول می‌باشد.

تبصره ۲ : آثار ارسالی دوره‌های قبل پذیرفته نیست.

۳ .آثار فقط به‌صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۷ عکس (۵ عکس صحنه و ۲ عکس پشت صحنه ) از هر فیلم در مسابقه شرکت نماید.

۴ .مجموعه عکس‌ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید) به صورت چاپ فول فریم در اندازه ۲۰ در ۳۰ ارسال شوند. لازم به ذکر است تنها عکس‌های سیاه و سفیدی قادر به حضور در مسابقه هستند که فیلم‌ها نیز  به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده باشند.

۵ .فایل هر مجموعه عکس باید با فرمت JPG و اندازه اصلی بدون حاشیه (فول فریم) در یک  فولدر با ذکر نام فیلم در  cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم‌ها بر روی لوح فشرده نوشته شود).

۶ .اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ قبول نمی باشد).

۷ . هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید.اثار ارسالی توسط صاحبان آنها با شماره الویت‌بندی شوند.

۸ . شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس‌های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهدهٔ فرستندهٔ آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۹.از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس می‌باشند، آثار عکاسی مورد قبول می‌باشد که قرار داد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که  یک فیلم با چند عکاس و هرکدام با قرار داد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند.

۱۰ . تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)

۱۱ . جایزه ویژه کشف استعداد نو اهدا خواهد شد. (عکاسان غیر عضو انجمن)

۱۲ .حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس محفوظ است.

۱۳.در مجموع عکس‌های با کیفیت و منتخب توسط هیات محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

۱۴.عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل شده شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۱۵. ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.

مهلت ارسال آثار : از تاریخ چهارشنبه ۹۷/۴/۲۰ لغایت شنبه ۹۷/۴/۳۰ (زمان غیر قابل تمدید می‌باشد.)

دریافت آثار: دبیرخانه چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران واقع در خیایان بهار جنوبی، کوچه سمنان، شماره ۲۵ ، خانه سینما، از ساعت ۱۱ الی١٨

انجمن عکاسان سینمای ایران www.irssp.ir

 نیکی کریمی دبیری چهارمین جشن انجمن عکاسان سینما را برعهده دارد.

خبرگزاری ایلنا
واژه های کلیدی:  سینما. نیکی کریمی
تاریخ خبر: 1397/04/19