انتشارات كتاب آبان منتشر كرد: عكاسی خیابانی از گوردون لویس


مردم، دست‌کم از زمان اختراع دوربین و ساخت خیابان‌ها، دست به عکاسی و ثبت رویدادهای خیابانی زد‌ه‌اند. گر چه محبوبیت این ژانر از عکاسی در درازای دهه‌ها افزایش، کاهش و دوباره افزایش یافته است، اما عکاسی خیابانی هیچ زمان به کل ناپدید نگشت. در حقیقت، دنیای دیجیتال دست‌کم در میان عکاسان، عکاسی خیابانی را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت. اگر چه گیرایی این ژانر از عکاسی برای شماری از عکاسان یک راز است: برخی بر این باورند که چرا عده‌ای مایل هستند که با پرسه زدن در خیابان‌ها، بدون اجازه از یک رهگذر غریبه عکاسی کنند یا این‌که آیا به واقع نتیجه کار، ارزش این همه تلاش را دارد؟ این كتاب تلاش ندارد آن عده را که علاقه‌ای به این ژانر ندارند به ثبت تصاویر خیابانی ترغیب کند و چرایی نیل به این مهم را برشمارد. به هر روی، ما در جهان فراخ و بزرگی زندگی می‌کنیم که پر است از سوژه و سبک‌های گوناگون برای تصویربرداری. بی‌تردید شما باید آن‌چه را که بیشتر
می‌پسندید، انجام دهید. اما این كتاب مختص به کسانی است که کنجکاوند تا این ژانر را بشناسند. این كتاب دلایل این را که چرا بسیاری از عکاسان عاشق عکاسی خیابانی هستند بر خواهد شمرد و چرا آن دسته که پیش‌تر عکس خیابانی نگرفته‌اند (مانند خود شما) ممکن است علاقه‌مند به کار در این وادی گردند.

اين كتاب در  144 صفحه گلاسه رنگي ، با قطع خشتي و قيمت 450000 ريال، از هم‌اكنون در اختيار علاقه‌مندان به عكاسي قرار دارد.

شماره تماس مركز پخش: 02166955012

آدرس غرفه انتشارات كتاب آبان در بيست و نهمين نمايشگاه كتاب تهران: سالن 2، راهرو 6، غرفه 19  

انتشارات کتاب آبان 

روابط عمومی انجمن عکاسان ایران 
تاریخ خبر: 1395/02/15