انجمن عکاسان ایران

National Iranian Photographers Society

اکران مسابقه عکاسی زیبان روی بیلبوردهای شهری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه نتایج داوری۲۴ بهمن ماه اعلام می‌شود، گفت: امیدواریم بتوانیم بیش از ۱۵۰ الی ۲۰۰ عکس را در بیلبوردهای سطح شهر به معرض نمایش بگذاریم. 

به گزارش هنرآنلاین، بهروز فتحی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران در نشست خبری مسابقه عکاسی زیبان به موضوع حذف زوائد بصری شهر اشاره کرد و گفت: در راستای زیبایی بیشتر در شهر اقدامات زیادی از جمله ساماندهی خیابان انقلاب انجام شده و پهنه رودکی نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به مسابقه عکاسی زیبان در شهر تهران، افزود: این مسابقه در راستای آشنایی بیشتر مردم با زیبایی‌های شهر تهران انجام شده و خود مردم نیز در آن سهم زیادی داشته‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهر تنها با کمک و همکاری خود مردم امکان پذیر است، تصریح کرد: اگر مردم به ما کمک‌ نکنند نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. مسابقه زیبان نقش و مشارکت مردم در زیبایی های شهر را به خوبی به تصویر می‌کشد.

فتحی با اشاره به اهداف مسابقه عکاسی زیبان گفت: فرآیند دریافت عکس را در روزنامه‌های کثیر الانتشار و نشریه چلچراغ منتشر کردیم، کیفیت و رعایت استانداردهای عکاسی این مسابقه بسیار برای ما حائز اهمیت بود. 

وی با تاکید بر اینکه از  ۲۵ بهمن الی ۱۵ اسفند عکس‌های انتخاب شده در بیلبوردها و تابلوهای سطح شهر به نمایش گذاشته می‌شود، بیان کرد: این عکس‌ها قبل از ورود به سال جدید برای مردم شهر تهران اکران خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه نتایج داوری۲۴ بهمن ماه اعلام می‌شود، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم بیش از ۱۵۰ الی ۲۰۰ عکس را در بیلبوردهای سطح شهر به معرض نمایش بگذاریم.

فریدون عموزاده خلیلی داور مسابقه عکاسی زیبان در ادامه با اشاره به برگزاری این مسابقه، گفت: تهران سرشار از زیبایی است به همین منظور تصمیم گرفتیم با کمک مردم زیبایی های شهر را به معرض نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه به دنبال کشف زیبایی‌های پنهان مانده در شهر تهران هستیم، افزود: این عکس‌ها با نگاه دقیق هنرمندانه تبدیل به یک تصویر زیبا برای شهر تهران می‌شود و به شکل موجه‌ای به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

داور مسابقه عکاسی زیبان با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی ۱۰۰ بیلبورد را در اختیار زیبان برای اکران آثار برگزیده قرار خواهد داد، تصریح کرد: از اول آبان تا ۱۵ آذرماه 6هزار و ۱۰۰ عکس از زیبایی‌های شهر تهران به دبیرخانه مسابقه ارسال شد که از این تعداد یک هزار و ۲۰۹ عکس متعلق به عکاسان بود. حدود ۵۰ درصد آثار موبایلی و غیر حرفه‌ای بودند.

عموزاده ادامه داد: عکس‌های ارسال شده از پنجره‌ها، دریچه‌ها، سیما و مناظر شهری، کوچه‌ها، نماها، نورپردازی‌ها، گلدان و معماری‌های زیبای سطح شهر بود.

لازم به ذکر است؛ داوری آثار مسابقه زیبان را فریدون عموزاده خلیلی، بهروز فتحی، سیف الله صمدیان، نادر داوودی و مریم زندی عهده‌دار بودند.

هنرآنلاین
واژه‌های کلیدی:  زیبا سازی, زیبان, جشنواره, تهران
تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۰/۲۴